Porównanie metod i sposobów czyszczenia kanalizacji

Kanalizacja to sieć połączonych ze sobą różnego rodzaju rur biegnących pod różnymi kątami. Od czasu do czasu mogą ulec zatkaniu z powodu intensywnego użytkowania, rzadkiego czyszczenia lub błędów konstrukcyjnych. Wtedy najlepiej skorzystać z usług firm zajmujących profesjonalnym przepychaniem rur i odpływów.

sposoby czyszczenia kanalizacji i przepychania rur

Skuteczne czyszczenie kanalizacji​

Podczas codziennego korzystania z kanalizacji we wszystkich rurach bez wyjątku gromadzi się brud. Osady mydła, resztki jedzenia, włosy i rzeczy, których nie powinno tam być. Gromadzenie się nieczystości, spowalnia przepływ, powodując zastój wody w umywalce bez możliwości jej odpływu. Proszę pamiętać, by w takich sytuacjach korzystać tylko z profesjonalnych firm i nie podejmować żadnych działań samemu. Nieumiejętne przepychanie rur z wykorzystaniem niewłaściwych narzędzi może tylko zaszkodzić.

Używanie nieodpowiednich narzędzi może spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Firmy zajmujące się udrażnianiem odpływów mają do dyspozycji kilka metod. Dobór odpowiedniej jest bardzo ważny. Przepychanie Rur i Odpływów bardzo często przed rozpoczęciem udrażniania dokonuje weryfikacji problemu przy pomocy specjalnej kamery inspekcyjnej. To dzięki niej mamy wgląd do umiejscowienia zatoru i z jakiego materiału jest blokada.

Metoda mechaniczna i ciśnieniowa przepychania rur kanalizacji​

Metody mechaniczne są jedną z najczęściej stosowanych metod oczyszczania kanalizacji. Jest to jedna z najłatwiejszych metod i nie wymaga zaawansowanych narzędzi. Specjalną spiralę wkładamy do zatkanej rury i obracamy ręcznie lub silnikiem. Specjalna główka rozcina i rozdrabnia wszystko co stanie na jej drodze. Sprężyna jest elastyczna i bez problemu wejdzie w każde zgięcia.

Metoda ciśnieniowa polega na włożeniu węża do rury i użyciu wody pod ciśnieniem w celu rozbicia osadów oraz wypłukania kamieni, piasku i innych zalegających materiałów. Do wytworzenia ciśnienia i zebrania brudu potrzebny jest specjalny pojazd zwany WUKO.

Obie metody są przyjazne dla środowiska, ponieważ podczas procesu nie stosuje się żadnych środków chemicznych. Sprężyna lepiej sprawdza się w mieszkaniach, ale do przydomowych oczyszczalniach ścieków i szambach gdzie potrzebna jest większa moc zdecydowanie lepsze jest WUKO.

Sprawdź nasze inne artykuły: