Domowe sposoby na zatkany odpływ wanny

Kąpiele w wannie nie wszyscy lubią. Jest to jednak dla wielu osób doskonały sposób na odpoczynek i relaks. Gorąca woda uspokaja i eliminuje stres. A także rozluźnia i łagodzi bóle mięśni. Warto również wychodząc z wanny zadbać o siebie i swoje nerwy nie martwiąc się o zatkany odpływ wanny. A jeśli już coś takiego się wydarzy, to dobrze wiedzieć, jak z tym walczyć. Czy konieczne jest od razu wzywanie hydraulika? Nic bardziej mylnego. Zapchany odpływ w wannie to problem dość częsty i można poradzić sobie z nim, korzystając z domowych sposobów. Jakich dokładnie? Właśnie to postaramy się zaprezentować.

Zatkany odpływ wanny

Zapchany odpływ w wannie – jakie mogą być tego powody?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czym udrożnić odpływ wanny, gdy pojawiają się problemy ze ściekaniem wody. Czy jednak ktoś zastanawia się, skąd bierze się tego typu problem? Jak się okazuje, istnieje kilka powodów. Pierwszym i najczęstszym jest brak regularnego czyszczenia odpływu wanny. Brud, który gromadzi się w odpływie, jest gęsty i gruby, co znacznie może spowolnić, a czasem nawet wręcz uniemożliwić ściekanie wody. Związane jest to też w dużym stopniu z włosami, które tworzą w odpływie wanny kołtuny blokujące spływanie wody. Kolejnym powodem może być osad kamienny lub resztki mydła i innych kosmetyków, które osadzają się w odpływie.

Zapchana wanna kret nie pomaga – co zrobić w takiej sytuacji?

Często zdarza się, że środek chemiczny “Kret” jest tym, który ma wybawić z opresji, gdy odpływ wanny jest zapchany. Czasami jednak i on zawodzi. A czasami zdarza się, że nie znajdziemy go w szafce łazienkowej, bo akurat się skończył. Co w takiej sytuacji robić? Są domowe sposoby na zatkany odpływ w wannie, jednak zanim wybierzesz jeden z nich, warto ustalić przyczynę zatoru. Dzięki temu metoda, którą wybierzesz, może okazać się skuteczniejsza w porównaniu z innymi. Na przykład, jeśli odpływ wanny jest zapchany kawałkami mydła, wystarczy do jego odetkania kilka litrów wrzątku.

Zapchana wanna

Jak udrożnić rury w wannie? Domowe sposoby

Jak już wspomnieliśmy, najważniejszym czynnikiem w odetkaniu odpływu wanny jest ustalenie, co blokuje przepływ wody. Gorąca woda doskonale sprawdzi się w przypadku mydła. Jednak inne zanieczyszczenia mogą nie być tak łatwe w usunięciu.

Woda i ocet – przygotuj roztwór na zatkany odpływ wanny

Różnego rodzaju osady, takie jak np. kamień mogą być trudniejszym przeciwnikiem niż mydło. Jednak nie oznacza to, że nie da się nic z nimi zrobić. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak udrożnić rury w wannie w takim przypadku to z domowych sposobów możemy polecić roztwór wody z octem. Przygotowanie odpowiedniego płynu nie jest trudne. Wystarczy, że w większym garnku doprowadzisz do wrzenia wodę i dodasz do niej szklankę octu. Następnie wystarczy wlać przygotowany roztwór do odpływu wanny.

Czyszczenie odpływu wanny

Co zrobić, jeśli woda i ocet zawiodą?

Zdarza się, że sama woda z octem nie poprawiają sytuacji. W takim wypadku roztwór należy zastąpić sodą oczyszczoną i octem. Jak to zrobić? Do odpływu należy wsypać sodę oczyszczoną, a następnie zalać ją szklanką octu. Pamiętaj jednak, żeby zachować przy tym szczególną ostrożność. Zalanie sody octem może spowodować, wydostanie się z odpływu piany lub drażniących drogi oddechowe oparów. Gorąca woda też się przyda – należy nią przepłukać odpływ wanny na sam koniec. Jak widzisz, domowe sposoby na zatkany odpływ w wannie nie są wcale bardzo wymagające. A wszystkie niezbędne produkty najczęściej znajdują się w naszych domowych zapasach.

Przepychanie i udrażnianie rur to nasza specjalność. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym zapchanym odpływem. Skontaktuj się z naszym zespołem specjalistów.

Gumowa przepychaczka i zatkana rura w wannie – jedno z najmniej zawodnych urządzeń

Jeśli wcześniej wymienione domowe sposoby nie pomogły, możesz wypróbować jeden z cudów techniki. Mowa oczywiście o gumowej przepychaczce, która bez większego trudu powinna poradzić sobie z problemem, jakim jest zatkany odpływ wanny. Jak to zrobić? Przepychacz najczęściej składa się z dwóch elementów – trzonka i gumowego kielicha. Gumową część należy przyłożyć do otworu odpływowego, a następnie energicznie i rytmicznie dociskać ją za pomocą trzonka. Jeśli cały proces przebiegnie tak, jak powinien, po chwili usłyszeć powinieneś charakterystyczny dźwięk zwiastujący przepływ powietrza przez rurę.

Jeśli żaden z domowych sposobów nie pomaga w przypadku Twojego zatoru, niezbędne będzie korzystanie z usług hydraulika. Zespół Przepychanie rur z Warszawy poradzi sobie z każdym zatorem w odpływie. Nasze pogotowie kanalizacyjne pracuje przez całą dobę i obsługujemy teren całej Warszawy i okolicznych miejscowości.

Sitka do wanny – sposób na zapchane rury w wannie

Wiesz już co zrobić, gdy masz zapchany odpływ w wannie. Dobrze byłoby teraz pomyśleć nad tym, co zrobić, aby jak najrzadziej dochodziło do problemów z odpływem. Oprócz regularnego czyszczenia go zarówno domowymi środkami, jak i chemicznymi, które dostępne są w sklepie, możesz też skorzystać z prostego, aczkolwiek wyjątkowego produktu, jakim jest sitko do wanny. Dzięki temu rozwiązaniu zminimalizujesz ilość włosów, peelingu czy resztek mydła, które przedostają się do rur. Pamiętać musisz tylko o tym, aby regularnie – przynajmniej dwa razy w tygodniu je czyścić.

Zapchany odpływ w wannie

Dowiedz się, jak udrożnić rury w wannie domowymi sposobami – podsumowanie

Gdy napuszczona do wanny woda, po wyjęciu korka spływa bardzo wolno, lub nie spływa w ogóle, cała przyjemność kąpieli może w kilka chwil się ulotnić. Jednak wcale tak nie musi być. Wystarczy regularnie czyścić odpływ i zainwestować w sitko do wanny, które zmniejszy ilość zanieczyszczeń przedostających się do rur. Jeśli już dojdzie do tego nieprzyjemnego stanu, doskonale sprawdzą się domowe sposoby na zatkany odpływ w wannie. Woda, ocet i soda oczyszczona to produkty, które niemal każdy zawsze ma w domu. Ciekawym rozwiązaniem jest też gumowy przepychacz.

Sprawdź nasze inne artykuły: