Brzydki zapach z rur – jak usunąć przykry zapach z odpływu?

Zlew, umywalka, wanna lub prysznic to elementy wyposażenia domu, z których korzysta się codziennie. Oprócz tego, że noszą ślady użytkowania, sprawiają czasem problemy. Jednym z nich jest zatykanie się odpływu i kanalizacji. Niestety bardzo często skutkuje to pojawieniem się nieprzyjemnych zapachów. A nawet zalaniem podłogi, jeśli nie będziesz dość uważny. Czy chcąc usunąć smród z odpływu, musisz od razu wzywać fachowca? Oczywiście, że nie. Możesz to zrobić samodzielnie i wykorzystać do tego domowe sposoby. Chcesz dowiedzieć się jak usunąć brzydki zapach z rur? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Brzydki zapach z rur

Nieprzyjemny zapach z rur – skąd się bierze?

Co robić, kiedy śmierdzi z kanalizacji? Zanim przejdziemy do domowych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, chcemy powiedzieć kilka słów na temat tego, skąd się one biorą. Najczęściej w przypadku umywalki znajdującej się w łazience oraz odpływu prysznica lub wanny odpowiedzialne są za to włosy, oraz resztki kosmetyków. Jeśli zatkany jest zlew w kuchni, wina leży przede wszystkim po stronie resztek jedzenia. Tego typu zanieczyszczenia osadzają się na ścianach rur, a następnie sklejają ze sobą. Dlatego postanowiliśmy dać Ci kilka porad dotyczących tego, jak usunąć przykry zapach z odpływu.

Nieprzyjemny zapach z rur

Domowe sposoby na nieprzyjemny zapach z rur

Wydobywający się smród z odpływu jest nie tylko nieprzyjemny dla mieszkańców, ale również potrafi być mocno uporczywy. Najlepiej byłoby nie doprowadzać do takich sytuacji, kiedy rury się zapychają. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Czasami zdarzy nam się zapomnieć wyczyścić odpływ lub po prostu nie mieć na to czasu. Dlatego brzydki zapach z rur może zacząć wydobywać się w najmniej oczekiwanym momencie. Jak sobie z nim poradzić?

Domowe sposoby na nieprzyjemny zapach z rur

Neutralizacja zapachu szamba – domowe sposoby

Męczy Cię nieprzyjemny zapach z odpływu prysznica? Przedstawiamy domowe sposoby na walkę z tego typu sytuacjami. Pamiętaj, że sytuacje i powody zapchania rury mogą być różne, więc w niektórych przypadkach konieczne może okazać się wezwanie fachowca. Jednak na początku, warto spróbować domowych metod:

  • pół szklanki soli kuchennej i pół szklanki sody oczyszczonej wymieszaj w misce lub innym pojemniku, a następnie wsyp do odpływu. Zostaw na około 20 minut i zalej wrzątkiem;
  • 1/3 szklanki sody wymieszaj z taka samą ilością octu, a następnie wlej roztwór do odpływu. Zanim przejdziesz do płukania wrzącą wodą, odczekaj minimum godzinę;
  • pół szklanki soku z cytryny i pół szklanki sody oczyszczonej – przygotuj roztwór i wlej go do odpływu. Kolejno odczekaj pół godziny i zalej gorącą wodą.

Domowe sposoby zawiodły nadal śmierdzi z kanalizacji – jakich środków chemicznych użyć?

Jeśli po wykorzystaniu domowych sposobów, brzydki zapach z kanalizacji nadal się wydobywa, możesz sięgnąć po środki chemiczne do udrażniania rur. Najczęściej są to preparaty silnie żrące. Oznacza to, że ich wykorzystanie powinno być poprzedzone sprawdzeniem składu, instrukcji obsługi oraz zaleceń i przeciwwskazań, jeśli takie są na etykiecie. Zdarza się, że niektóre preparaty nie nadają się do użycia w przypadku rur wykonanych z tworzywa sztucznego. Brzydki zapach z rur jest uciążliwy – jak już wspomnieliśmy wcześniej, jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z rur za pomocą środków chemicznych?

Oprócz dobrania odpowiedniego środka ważne jest jeszcze użycie jego odpowiedniej ilości w prawidłowy sposób. Ilość żelu lub granulatu nie zależy od Twoich przypuszczeń. I zasada „im więcej, tym lepiej” wcale nie jest dobra. W celu odmierzenia prawidłowej ilości preparatu sprawdź etykietę znajdującą się na butelce. Stosuj się też do wytycznych dotyczących sposobu użycia środka chemicznego. Najczęściej po odczekaniu kilku minut konieczne jest spłukanie go wodą. Nieprzyjemny zapach z kanalizacji powinien ustąpić. Co zrobić, jeśli nadal go czujesz? Skontaktuj się z naszym zespołem specjalistów. Przepychanie rur i odpływów z Warszawy doskonale radzi sobie nie tylko z zapchaną kanalizacją, ale również jest w stanie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z rur.

Przepychanie i udrażnianie rur to nasza specjalność. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i jesteśmy w stanie usunąć nieprzyjemny zapach wydobywający się z odpływu. Skontaktuj się z naszym zespołem specjalistów.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z rur

Narzędzia, które pomogą w odetkaniu odpływu i zniwelują brzydki zapach z rur

Na rynku dostępne są takie narzędzia jak przepychaczka i spirala. Pierwszy z wymienionych przyrządów składa się z gumowego kielicha i trzonka. Jego użycie jest banalnie proste i szybkie. Podciśnienie, które wytwarza, sprawia, że brud, który zatyka odpływ, wypływa. Kolejnym narzędziem jest spirala złożona ze sprężyny oraz stalowego drutu. Jego długości są różne od 1,5 metra wzwyż. Jeden z końców spirali wyposażony jest w ostrą końcówkę, drugi natomiast w korbę, której zadaniem jest wprawienie sprężyny w ruch. Umieszczona w rurze spirala sprawdza się w przypadku poważnych zatorów. Mamy nadzieję, że wiesz już jak wyeliminować brzydki zapach z kanalizacji.

Nieprzyjemny zapach z rur domowe sposoby

Nieprzyjemny zapach z rur domowe sposoby i podsumowanie

Jak usunąć przykry zapach z odpływu? Mamy nadzieję, że dzięki nam to pytanie, nie będzie więcej stanowiło dla Ciebie problemu. Domowe sposoby na nieprzyjemny zapach z odpływu pomogą Ci pozbyć się brzydkiej woni wydobywającej się z rur. Dlatego, zanim wezwiesz pomoc, skorzystaj z naszych porad. Jeśli jednak mimo czyszczenia oraz regularnego udrażniania rur przy pomocy środków chemicznych nadal będzie brzydko pachniało, sprowadź fachowca. Przyczyny mogą być inne niż zapchany odpływ, np. nieprawidłowo wykonana wentylacja kanalizacyjna.

Sprawdź nasze inne artykuły: